Pravidla klubu VK Líbeznice


Základním předpokladem je, že se dítě přihlásilo proto, že se chce naučit hrát minivolejbal a je ochotno podřídit svůj režim požadavkům trenéra. Rozhodně na tréninky nechodí jen proto, že jej tam přihlásila maminka. Naopak tam chodí proto, že si rádo hraje s míčem a má rádo pohyb.

Z kázeňských důvodů (neomluvené tréninky, nedostatečná docházka na tréninky, nekázeň na tréninku, neochota přizpůsobit své chování), pokud dítě nejeví zájem a snahu v rámci tréninku, případně i z výkonnostních důvodů, se může stát, že nebude dítě v činnosti pokračovat.

Pravidla pro děti

 1. pokud nemohu na trénink dorazit nebo vím, že budu mít zpoždění, můj rodič o tom bude trenéra informovat včas před začátkem tréninku (mail, SMS, WhatsApp)
 2. hodinu před tréninkem si dám pestrou a vydatnou svačinu a před tréninkem se trochu napiji čisté vody
 3. na trénink si beru na pití pouze čistou vodu
 4. na trénink jdu ve sportovních botách na tkaničky (případně na suchý zip), ale rozhodně nejdu v bačkůrkách nebo ve cvičkách
 5. před tréninkem se dojdu vyčůrat, ať v průběhu necourám
 6. na tréninky chodím tak, abych se stihl/a převléknout a v tělocvičně jsem byl/a včas před začátkem tréninku
 7. rodiče nejsou v průběhu tréninku v tělocvičně/vedle kurtu ani nekoukají za oknem - lákalo by mě to, mával bych jim a to by mě rozptylovalo
 8. pokud trenér zapíská na píšťalku nebo řekne "STOP", znamená to, že mám přestat mluvit, držím míč a poslouchám, co má trenér na srdci
 9. pokud řeknu "to nejde", znamená to, že "to zatím neumím" ... budu to zkoušet dál, abych se to naučil/a
 10. po tréninku si dám pestrou a vydatnou večeři

Pravidla pro rodiče

 1. pokud nemůže dítě na trénink dorazit nebo vím, že bude mít zpoždění, budu o tom trenéra informovat včas před začátkem tréninku (mail, SMS, WhatsApp) - je to z důvodu možnosti lepšího plánování tréninků nebo případného zrušení tréninku (pokud by byl nízký počet hráčů). Každopádně udělám vše pro to, aby se dítě zúčastnilo všech tréninků a akcí, které trenér pořádá a bude na ně trenérem pozváno.
 2. nikdy nenutím své dítě chodit na tréninky/turnaje volejbalu proti jeho vůli. Děti sportují pro vlastní radost a potěšení, ne kvůli ambicím rodičů. Pokud to tak ale není a dítě to nebaví, nemá smysl v činnosti pokračovat.
 3. v průběhu tréninku nejsem v tělocvičně/vedle kurtu ani nekoukám za oknem - děti by to lákalo, mávaly by na mě a to by je rozptylovalo
 4. před dítětem nekritizuji výkonnost jeho spoluhráčů a ostatních dětí
 5. před dítětem nesnižuji autoritu trenéra a nenabádám jej k nerespektování jeho příkazů. Mám-li výhrady k jeho činnosti, řeším je vždy osobně s trenérem bez přítomnosti dítěte.
 6. nijak nezasahuji do tréninku nebo zápasu v průběhu turnaje
 7. zásady fair-play stojí výše než vítězství a proto to u dítěte ocením. V zájmu budoucího sportovního růstu je možné, že styl hry, který po dítěti trenér požaduje, způsobí, že se na turnaji umístí dítě hůře.
 8. nikdy neshazuji hlasitým vyčítáním výkony svého dítěte - dítě se teprve učí základy volejbalu a chyby jsou součástí procesu
 9. snažím se o co nejlepší zdraví dítěte a pokud je to možné, nechám dítě trénovat jen ve 100% zdravotním stavu (lehká rýma nebo kašel nevadí). O zdravotních komplikacích dám vědět trenérovi.
 10. u dítěte ocením především snahu a bojovnost